Kim o?

DSC00962
Foto: Gökay Bıyık, Nepal 2018

10 Temmuz 1986’da Ankara’da doğdum. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdim, sonrasında ODTÜ’de İşletme yüksek lisansı yaptım. Üniversite ve yüksek lisans yıllarında Sensei Bora Açıkalın ile bir süre Aikido çalıştıktan sonra 2008 yılında Yoga ile tanıştım. İlk hocalarım Serpil Öztürk ve Deniz Kıral sayesinde Hatha Yoga’yı geleneğine sadık olarak öğrenme şansına eriştim. 2010 yılında çalışmak için İstanbul’a geldim, çok afilli bir şirkette mühendislik yapmaya başladım. Kurumsal hayat maceram 3.5 yıl sürdü, istifanın tadı baldan tatlıydı.

Sonraki dönemde Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikoloji yüksek lisansı yapmaya başladım ve Yoga eğitimime ağırlık verdim. Eğitmenlik yoluna 2013 yılında atıldım ve Zeynep Aksoy, Naz Şarman, Devrim Akkaya, Banu Çadırcı gibi isimlerden hocalık eğitimleri aldım. İlk eğitmenlik eğitimimde ders kitabı olarak okutulan Mavi Orman, hali hazırda değişmekte olan hayatımın seyrini iyice değiştirdi ve bir mucizeler zinciri sonrasında hocam olacak Defne Suman ile tanışmama vesile oldu. 2014 yılında Defne Suman ile geçirdiğim ilk Shadow Yoga dersi bittiğinde diğer her şeyi bir kenara bırakıp bu yoldan devam edeceğimi biliyordum. O gün bugündür de hocalarımın gözetiminde Shadow Yoga eğitimime devam ediyorum.

Temmuz 2018 itibariyle Shadow Yoga sistemini Türkiye’de hocam Defne Suman’dan sonra öğretmeye hak kazanan ikinci kişi oldum. Şu an için İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında Shadow Yoga ve Hamile Yogası dersleri veriyorum.

 

Kim o?” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: Ben Değil, Kader Utansın! – Nerden Başlasam

Yorumlar kapalı.