Kim o?

DSC00962
Foto: Gökay Bıyık, Nepal 2018

10 Temmuz 1986’da Ankara’da doğdum. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdim, sonrasında ODTÜ’de İşletme yüksek lisansı yaptım. Üniversite ve yüksek lisans yıllarında Sensei Bora Açıkalın ile bir süre Aikido çalıştıktan sonra 2008 yılında Yoga ile tanıştım. İlk hocalarım Serpil Öztürk ve Deniz Kıral sayesinde Hatha Yoga’yı geleneğine sadık olarak öğrenme şansına eriştim. 2010 yılında çalışmak için İstanbul’a yerleştim, çok afilli bir şirkette mühendislik yapmaya başladım. Kurumsal hayat maceram 3.5 yıl sürdü, istifanın tadı baldan tatlıydı.

Sonraki dönemde Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikoloji yüksek lisansı yapmaya başladım ve Yoga eğitimime ağırlık verdim. Eğitmenlik yoluna 2013 yılında atıldım. İlk eğitmenlik eğitimimde ders kitabı olarak okutulan Mavi Orman, hali hazırda değişmekte olan hayatımın seyrini iyice değiştirdi ve bir mucizeler zinciri sonrasında hocam olacak Defne Suman ile tanışmama vesile oldu. 2014 yılından beri Defne Suman ile, 2015 yılından beri de Shadow Yoga okulunun kurucu hocaları Sundernath ve Emma Balnaves ile eğitimime devam ediyorum.

2018 yılında Shadow Yoga kitabını Türkçeye kazandıran ekipte yer aldım ve kitabın editörlüğünü üstlendim. Aynı yıl Bernie Clark’ın The Complete Guide to Yin Yoga kitabını Türkçeye çevirdim. 2019 yılında Defne Suman’ın Mavi Orman‘ın devamı niteliğinde kaleme aldığı İnsanlık Hâli kitabının editörlüğünü üstlendim. 2020 yılında ise Emma Balnaves’in yönettiği Agniyogana filminin Türkçe çevirisini ve altyazılarını hazırladım.

2018 yılından beri Shadow Yoga öğretiyor ve kapalı grup şeklinde birlikte yürüdüğümüz öğrencilerimle öğrenmeye devam ediyorum.

Kim o?” için bir yanıt

Yorumlar kapatıldı.